GEÇMİŞTEN BUGÜNÜMÜZE

BilTAY Teknoloji Telekomünikasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi iki okul arkadaşı, Alper BİLGE ve Yusuf Burak OKTAY tarafından 2006 yılı Şubat ayında KOSGEB ve çeşitli kuruluşların desteği ile kurulan innovatif bir startup şirketidir. Resmi kuruluşundan önce özel sektöre çeşitli işler yapan ortaklar, bugünkü kuruluşun zeminini hazırlamışlardır.

Kasım 2004 – BilTAY Teknoloji SCIENTA ERP™ 14 farklı dil desteği ile yayınlandı.

Şubat 2005 – BilTAY Teknoloji SCIENTA ERP™ .Net Developers Journal tarafından Database&Tools Award for 2004 için aday olarak gösterildi.

Kasım 2005 – BilTAY Teknoloji SCIENTA ERP™ .NET 2.0 ve SQL SERVER mimarisi üzerinde çalıştırılabilmesi için gerekli AR-GE çalışmaları başlatıldı.

Aralık 2005 – BilTAY Teknoloji SCIENTA ERP™   .NET Reader Choice Awards yarışmasının 6. olarak tamamladı.

Ocak 2006 – BilTAY Teknoloji SCIENTA ERP™ 2006 versiyonu tamamlandı ve resmi olarak yayımlandı.

16 Şubat 2006 – BilTAY Teknoloji, KOSGEB desteği ile resmi olarak ticaret hayatına başladı.

Mart 2006 – BilTAY Teknoloji, MICROSOFT ile ISV™ partneri oldu.

Haziran 2006 – BilTAY Teknoloji ilk sertifikalı ERP firması olarak, dünyanın en büyük Business Technologies Consulting (BTC) şirketlerinden TECHNOLOGY EVALUATION CENTERS ile stratejik ortaklık anlaşması imzaladı.

Şubat 2007 – BilTAY Teknoloji’nin uzun bir araştırma süreci sonrasında geliştirdiği KAYISI™ bilgi ve belge yönetim sistemi yazılımı yayınlandı.

Şubat 2008 –  BilTAY Teknoloji, katıldığı Stratejik Yönetim Yarışması’nı Türkiye 2.’si olarak tamamladı.

Mart 2008 –  BilTAY Teknoloji’nin ürünü olan KAYISI™ İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Sempozyumu’nda düzenlenen yarışmadan 3.lük ödülü ile döndü.

Mart 2008 –  BilTAY Teknoloji, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasyon çalışmalarına başlandı.

Haziran 2008 – BilTAY Teknoloji’nin geliştirdiği PiriReis™ liman yükleme ve karar destek sistemi yazılımı resmi olarak yayınlandı.

Haziran 2008 – BilTAY Teknoloji’nin altı aylık bir araştırma süreci sonrasında geliştirdiği ProCOST ™ proje maliyet takibi sistemi yazılımı resmi olarak yayınlandı.

Eylül 2008 – BilTAY Teknoloji’nin ürünü olan KAYISI™ yazılımının büyük ve kurumsal şirketler için olan sürümü geliştirilerek resmi olarak yayınlandı.